Pracujesz nad rozwijaniem nawyków od najmłodszych lat

Brushing teeth

Oto kolejny fragment Przewodnik po Krainie Nawyków:

W dzieciństwie rodzice pomagali nam w rozwinięciu takich nawyków jak załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w toalecie czy mycie zębów. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie nawet, że można byłoby zachowywać się inaczej. To dowód na to, jak mocno te nawyki weszły nam w krew.

Na podobnej zasadzie możesz rozwinąć w swoim życiu dowolny nawyk: wczesnego wstawania, biegania, czytania książek, codziennego zapisywania wydatków. Cokolwiek uznasz za działanie, które warto wykonywać codziennie, raz na kilka dni lub raz na tydzień, możesz przekuć w nawyk. Oczywiście nie jest to łatwe. Proces „uczenia” nawyku wymaga czasu, zaangażowania, a nade wszystko konsekwencji. Jednak w życiu, wszystko co wartościowe, przychodzi z trudem. Inaczej nie jesteśmy w stanie tego docenić.

Z pomocą Przewodnika po Krainie Nawyków będziesz  w stanie zidentyfikować stare, niekorzystne nawyki i wymienić je na nowe, które w pełni wspierają Twoje wartości i cele. Zatem do dzieła! Czytając kolejne strony, dowiesz się, jak możesz to zrobić.